Hakkımızda

Değer Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi, 2017 yılında kurulmuş olup, profesyonel bir şekilde ve etik kurallara sıkı sıkıya bağlı kalarak, hukuk alanında uluslararası standartlara uygun arabuluculuk ve tahkim hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Merkezimiz, donanımlı kadrosuyla, hukuki bilgi birikimini arabuluculuk yetenekleri ile birleştirmektedir. Etkili iletişim yeteneklerine sahip, tarafsız ve en kısa sürede gerçekçi çözümlerle taraflar arasında anlaşma sağlayabilecek, her biri kendi alanında uzman arabulucu ve hukukçularla çalışmaktadır. Uyuşmazlıklara tarafların ortak menfaatlerini bularak çözümler geliştirmeyi hedeflemektedir. Taraflar arasındaki ihtilaflarda, sürdürülebilir kalıcı çözümler sunmaktadır. Toplumsal barışın ve huzurun sağlanmasına hizmet etmek, uyuşmazlıkların dostane bir şekilde çözümlenmesini sağlamak amacıyla faaliyetlerini yürütmektedir.

Merkezimiz; çözüm ortaklarımızın, merkezimize bağlı arabulucuların, arabuluculuk, tahkim ve alternatif uyuşmazlıkların çözümü ile ilgilenen hukukçuların, merkezimizden yararlanmak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin; arabuluculuk, tahkim, eğitim ve danışmanlık konularında faydalanabilmeleri amacıyla, kurumsal ve etik değerlerimizin de dışına çıkmadan profesyonel hizmet kalitesinden yararlanmalarını amaçlamaktadır.

Merkezimiz, konforlu, donanımlı ve teknolojik alt yapıya sahip toplantı odalarına, bekleme odalarına, özel görüşme odalarına ve eğitim salonuna sahiptir.  Arabuluculuk ve tahkim görüşmeleri için gereken tüm ihtiyaçlar gözetilerek dizayn edilmiştir.

Merkezimizin ortağı olmayan arabulucular da kendi arabuluculuk, tahkim ve alternatif çözüm yolları kapsamında olan toplantılarını merkezimizde yapabilecektir. Toplantı odalarımız çok katılımlı toplantılara uygun olup; odalarda bilgisayar, yazıcı, telefon, kırtasiye malzemeleri mevcuttur.

Arabuluculuğun herkesin hakkı olduğu düşüncesiyle; Değer Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi ve çözüm ortakları ile ulusal ve uluslararası alanda yaygın, güvenilir ve yüksek kalitede hizmet sunma gayesiyle faaliyetlerini yürütmeyi amaçlamaktadır.

Merkezimiz; konusunda uzman ve donanımlı kadrosuyla, hukuki bilgi birikimini arabuluculuk yetenekleri ile birleştirerek, uyuşmazlıklara kısa sürede gerçekçi çözümler üretmektedir. Uyuşmazlıkların çözümünde tarafların ortak menfaatlerini bularak kaybedeni olmayan çözüm modelleri sunmaktadır. Süreçleri gizlilik içinde götürmek ve bunu muhafaza etmektedir. Alternatif çözüm yolları ile uyuşmazlıkların çözümünün tarafların birbirleri ile kişisel, ticari ve sosyal ilişkilerini sürdürebilmelerini sağlayarak, toplumsal barışa da hizmet etmektedir.

Değer Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi; geçmişten gelen tecrübesiyle, kaliteli arabuluculuk ve tahkim hizmeti sunma gayesiyle yoluna devam etmektedir.